25/100010-4665782093593190658
Нов продукт
Статус: Наличен
Внимание: ограничени наличности!
Дата наличност:
Поръчай и вземи безплатно от някой от нашите магазини!
Безплатна доставка при поръчки над 100 лв за цялата страна.
Поръчка на стойност по-малка от 100 лв. цена на доставка 6 лв за цялата страна.
Вижте повече
Купи на кредит!
Безлихвен кредит за срок до 12 месеца при поръчки над 300 лв!
Кредит с лихва за срок до 48 месеца при поръчки над 300 лв!
Вижте повече!
12 x 38.18 лв. |
Получател :
* Задължителни полета
или Отказ
Монокристален фотоволтаичен панел BISOL Duplex Premium Half Cell 460Wp
НАЙ-ДОБРОТО СЪОТНОШЕНИЕ МОЩНОСТ/РАЗМЕР!
Висококачествен монокристален панел с мощност 460W открояващ със своето качество и висока ефективност.
Наполовина разрязаните слънчеви клетки осигуряват няколко предимства в сравнение с традиционните. Най-важното е, че предлагат подобрена производителност и издръжливост. Те могат да увеличат ефективността на панела с няколко процентни пункта. В допълнение, са по-издръжливи физически от традиционните - тъй като са с по-малки размери, те са по-устойчиви на напукване. Този тип панели са новият хит на пазара на фотоволтаичните компоненти и набират все по-голяма популярност. Могат да се ползват както в малки автономни системи, така и в големи мрежови системи, като дори могат да работят самостоятелно, чрез микроинвертор.
Технически характеристики
Номинална мощност PMPP [W]:460
Ток на късо съединение ISC [A]: 11.5
Напрежение на отворена верига VOC [V]: 50.6
Пикова мощност IMPP [A]: 10.9
Пиково напрежение VMPP [V]: 42.2
Ефективност на модула ɳ M [%]: 20.8
Толеранс на изходната мощност: 0/+5 W
Максимален обратен ток: 20 A
Максимално напрежение на системата: 1,500 V (Application Class A)
Размери: 2,110 x 1,050 x 40 mm
Тегло: 24.5 kg
Сертифициран тестово натоварване (сняг / вятър): 5,400 Pa / 2,400 Pa
Удароустойчивост: Градушка / Φ 25 mm / 83 km/h (51 mph)
Тъй като конвенционалните енергийни източници са изчерпаеми, а употребата им води до негативно въздействие върху околната среда, има нужда от развитие на нови, алтернативни енергийни източници. Те трябва да са възобновяеми или неизчерпаеми и да не предизвикват замърсяване, а заедно с това и усложняване на климатичните промени на Земята.
Една от енергийните възможности, покриваща тези критерии, е слънчевата енергия. За да може обаче слънчевата радиация да е надежден източник на енергия, методите за нейното улавяне и трансформиране трябва да се подобрят.
Един от начините за това е чрез фотоволтаична система.
Докато Слънцето продължава ядрено-съединителни реакции за производство на лъчиста енергия, Земята ще продължава да получава от него огромни количества енергия. В действителност сумата от слънчевата енергия, която достига Земята във всяка една минута, е по-голяма от енергията, която консумира населението в целия свят за една година.
Енергията от слънцето е практически неизчерпаема, а производството на електричество и топлина от нея НЕ води до отделяне на замърсители.
Други фактори, които увеличават привлекателността на слънчевата енергия като алтернативен източник на енергия, са висока степен на надеждност на слънчевите клетки и постоянно подобряване на ефективността им.
Освен това, напоследък се разработват методи, благодарение на които се наблюдава тенденция към намаляване на производствените разходи на соларните системи. Важен е и фактът, че няма разходи за гориво за функциониране на клетките.Всичко това е чудесно и говори недвусмислено в полза на фотоволтаичните системи.
Ефективността на соларните системи зависи от слънчевото облъчване, генериращата площ и инсталираната мощност.
Производител | BISOL - Словения |
Ценоразпис - Фотоволтаични панели
Ценоразпис -Крепежи
Изготвяне на проектна документация за присъединяване на мрежови фотоволтаични системи към ЕРП-та
Стъпки и необходими документи за узаконяване на фотоволтаична централа за производство на електричество
Фотоволтаична централа за производство на електроенергия, чиято мощност е до 30 kW, може да се изгради и присъедини в урбанизирани територии с облекчен режим, който не изисква технически проект. В този случай при изрядна документация ЕРП е длъжно да присъедини обекта. Имотът, в който ще се локализира соларният генератор, е необходимо да бъде вече присъединен към ЕРП, когато фотоволтаиците ще бъдат инсталирани към съществуващи сгради (на покрив или фасада), е задължително те да имат разрешение за ползване (Акт 16).
Какви документи са необходими за издаване на разрешение за строеж на ФвЕЦ до 30 kW ?
Други документи необходими за присъединяване на фотоволтаична система за производство на електричество до 30 kW към ЕРП
Етапи за присъединяване на соларна система за производство на ток към електрическата мрежа
След като фотоволтаичната система за производство на електричество е присъединена към електропреносната мрежа и е съответно въведена в експлоатация, произведената електрическа енергия трябва да бъде отчитана и към АУЕР. Актуалната информация за необходимата документация и процедури може да намерите тук: https://iisda.government.bg/adm_services/services/service_provision/24738
Всеки производител на електроенергия в България е задължен да подава месечни справки към Фонд „Сигурност на Електроенергийната система“ и да заплащат ежемесечно към него 5% от нето приходите, реализирани през отчетния месец. Повече информация можете да намерите тук: https://www.fses.bg/
Присъединяване на обекти за производство на електрическа енергия от ВЕИ към Eлектрохолд, Еnergo-Pro и EVN
Стъпките при присъединяването на обекти на производители към електроразпределителната мрежа са почти идентични. Всяко електроразпределително дружество има списък с последователност на действията и определен набор от документи, необходими за присъединяването на фотоволтаични системи по реда и условията на Закона за енергията от възобновяеми източници (ЗЕВИ) и Наредба № 6/24.02.2014 г. за присъединяване на производители и клиенти на електрическа енергия към преносната или към разпределителните електрически мрежи.
С какво се различава проектната документация за присъединяване на мрежови фотоволтаични системи над 30 kW към ЕРП-та?
Присъединяване на фотоволтаични електрически централи към електроразпределителната мрежа неотговарящи на чл. 24, т. 1 от ЗЕВИ
След промени в закона от месец Май 2019 г. процедурата за присъединяване на мрежови фотоволтаични системи за производство на електричество към електроразпределителната мрежа е идентична за системи с мощност до 1 мегават.
Основна разлика при проектната документация на системите, които не отговарят на чл. 24, т. 1 от ЗЕВИ е изискването за представяне на идеен проект при подаване на искане за проучване за присъединяване на производител на електрическа енергия към електроразпределителната мрежа (ЕРМ).
Идейният проект има за цел да представи и опише в общ вид инвестиционното намерение. Идейният проект задава параметрите на бъдещата система, служи за отправна точка при проектиране на системата.
При системи надхвърлящи 30 kW обаче, електроразпределителните дружества не са задължени да присъединят генератора.
Rubin2001 © Created by InterSoftPro